خانه » عکس هنرمندان » ایگور کولاکوویچ و همسرش / بیوگرافی و سوابق ایگور کولاکوویچ

ایگور کولاکوویچ و همسرش / بیوگرافی و سوابق ایگور کولاکوویچ

عکس ایگور کولاکوویچ مربی والیبال ایران / افتخارات و رزومه ایگور کولاکوویچ

او والیبال بازی کردن را از سن ۱۴ سالگی در باشگاه پودگوریکا آغاز کرد و تا سال ۱۹۸۷ نیز در همین تیم به بازی کردن ادامه داد و سپس به پارتیزان بلگراد رفت و با این تیم دو بار قهرمانی و یک بار نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو بار قهرمانی جام حذفی این کشور و یک بار مدال نقره لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

از سال ۹۱ تا ۹۷، کولاکوویچ چند بار بین تیم های پودگوریکا و پارتیزان بلگراد جا به جا شد و سرانجام تصمیم به بازنشستگی از دنیای بازیگری گرفت.

ایگور کولاکویچ (به صربی: Игор Колаковић)؛ (زادهٔ ۴ ژوئن ۱۹۶۵) یک مربی والیبال اهل مونته نگرو است.وی در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ سرمربی تیم ملی والیبال مردان صربستان بود.وی با تیم صربستان به مقام چهارمی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۰۶۶ رسید. وی پس از مذاکرات با فدراسیون والیبال ایران در روز ۱۷ بهمن ۹۵ رسماً بعنوان سرمربی والیبال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

همانند دوران بازیگری، پودگوریکا نخستین تیمی بود که کولاکوویچ در دوران مربیگری نیز در آن حضور یافت. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو قهرمانی لیگ مونته نگرو (پس از تجزیه یوگوسلاوی)، سه قهرمانی جام حذفی یوگوسلاوی و دو قهرمانی جام حذفی مونته نگرو را تصاحب کرد.

درخشش کولاکوویچ در رده باشگاهی باعث شد هدایت تیم ملی صربستان نیز به او پیشنهاد شود. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ سرمربیگری این تیم را عهده دار شد و عملکرد موفقی هم در این تیم داشت.

ACH وای یک تیم باشگاهی در اسلوونی دیگر تیم کولاکوویچ بود که دو قهرمانی لیگ را نیز با او کسب کرد

در تیم ملی صربستان

۲۰۰۷ برنز قهرمانی اروپا

۲۰۰۸ نقره لیگ جهانی

۲۰۰۹ نقره لیگ جهانی

۲۰۱۰ برنز جام جهانی

۲۰۱۰ برنز لیگ جهانی

۲۰۱۱ طلای قهرمانی اروپا

۲۰۱۳ برنز قهرمانی اروپا

نوزده − 2 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است