خانه » عکس هنرمندان » عکس اینستاگرام کریم امینی + بیوگرافی کریم امینی بازیگر

عکس اینستاگرام کریم امینی + بیوگرافی کریم امینی بازیگر

عکس اینستاگرام کریم امینی + بیوگرافی کریم امینی بازیگر

عکس کریم امینی + زندگینامه کریم امینی بازیگر

کریم امینی (کریم محمدامینی) – بازیگر ایرانی / کارگردان فیلم کوتاه متولد ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵ – تهران

پدربزرگش (خسرو محمدامینی) از بازیگران شناخته شدهٔ تاتر بود و وی تحت تأثیر پدربزرگ به هنر تاتر – سینما و بازیگری علاقه‌مند شد.

کریم امینی تحصیلکردهٔ رشتهٔ مهندسی صنایع است که برای ادامهٔ مسیر هنری که علاقهٔ اصلی اش بود، این رشته را رها کرد و سال 1383 در کارگاه آزاد بازیگری تحت نظارت استاد امین تارخ دوره کامل بازیگری را به صورت آکادمیک گذراند و از همان سال به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز در سینما و تلویزیون به طور مداوم مشغول فعالیت حرفه ای شد و تاکنون دستیار کارگردانان صاحب نامی همچون فریدون جیرانی/مهدی نادری/ مهدی کرم پور/ حسین فرح بخش/علیرضا امینی/تینا پاکروان/ پوریا آذربایجانی/ روح‌اله حجازی/ محسن قرایی و… بوده است.

کریم امینی بازیگری در سینما را به طور جدی با نقش اصلی فیلم سینمایی آبنبات چوبی در سال ۱۳۹۴ به کارگردانی حسین فرح بخش آغاز نمود و با ایفای نقش مرتضی در این فیلم ، منتقدان سینمایی را در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تحت تأثیر قرار داد و مورد تحسین آنان قرار گرفت.

امینی ساختهٔ دوم خود را در سال ۱۳۹۵ با نام «چلیپا» با حضور کثیری از بازیگران افغان ، مقابل دوربین برد که این فیلم ۲۱ دقیقه‌ای منتخب هجدهمین جشن سینمای ایران است.

سیزده + شانزده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است