خانه » عکس هنرمندان » عکس علی دهکردی و همسرش / بیوگرافی علی دهکردی بازیگر

عکس علی دهکردی و همسرش / بیوگرافی علی دهکردی بازیگر

عکس علی دهکردی و همسرش  بیوگرافی علی دهکردی بازیگر

علی دهکردی و همسرش آفرین چیت ساز / زندگینامه علی دهکردی بازیگر

نامم  ” علی ” ونام خانوادگی ام  “ اسماعیل پور دهکردی ” است ، که به اختصار ” علی دهکردی ” را برگزیدم .

هفدهم آبان سال هزار و سیصد و چهل و چهار در شهرکرد که مرکز استان چهار محال و بختیاری است به دنیا آمدم . و ” دهکرد ” نام قدیم همین ” شهرکرد ” است .

 دبیرستان که می رفتم وارد گروه تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرمان شدم ، و شاید همین اتفاق ساده بود که مسیر زندگی ام را به سمت بازیگری سوق داد با آنکه تا پیش از آن – و البته تا امروز – به نقاشی ، خط ، موسیقی و عکاسی هم علاقمند بودم وحتی کمی هم در هر زمینه فعال بودم ، و از شما چه پنهان مثل خیلی دیگر از بچه های آن سن و سال ها چیزهائی شبیه شعر هم می نوشتم .

تا پایان تحصیلات متوسطه  در شهرکرد بودم . خرداد سال شصت و سه دیپلم گرفتم و پائیز همان سال وارد دانشگاه تهران ، دانشکده هنرهای زیبا شدم و در رشته هنرهای نمایشی با گرایش گارگردانی و بازیگری مشغول تحصیل شدم .در طی دوران دانشجوئی در نمایش های زیادی بازی کردم با دختر ها و پسر هائی که امروز هرکدامشان چهره هائی سرشناس ، نام آور و هنرمندانی توانا هستند .

اولین تجربه جدی ام در مقابل دوربین بازی در فیلم شانزده میلیمتری ” گلن ” به کارکردانی مهدی ودادی ، و اولین حضور کاملا حرفه ای ام بازی در سریال “ مهر و ماه ” به کارگردانی حمید لبخنده بود .

بازی در سینما را هم با فیلم  “ از کرخه تا راین ”  به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا آغاز کردم .

پانزده + 14 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است