خانه » عکس هنرمندان » عکس ماریا شاراپووا اینستاگرام / بیوگرافی ماریا شاراپووا تنیس‌ باز

عکس ماریا شاراپووا اینستاگرام / بیوگرافی ماریا شاراپووا تنیس‌ باز

عکس ماریا شاراپووا اینستاگرام  بیوگرافی ماریا شاراپووا تنیس‌ باز

عکس ماریا شاراپووا اینستاگرام / بیوگرافی ماریا شاراپووا تنیس‌ باز

ماریا شاراپووا (به روسی: Мария Юрьевна Шарапова) (زادهٔ ۱۹ آوریل ۱۹۸۷) تنیس‌باز مشهور روس و دارنده ۵ عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم تنیس جهان است.[۱] که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۰۵ رتبهٔ اول بین تنیس‌بازان زن دنیا را کسب کرد. او در سال ۲۰۰۸ با کنار زدن رقبایی مثل ژوستین آنه و آنا ایوانوویچ قهرمان اولین گرند اسلم سال یعنی مسابقات آزاد استرالیا شد.
او جزو ده تنیس‌باز زن جهان است که توانسته هر ۴ گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۰۴، آزاد آمریکا ۲۰۰۶، آزاد استرالیا ۲۰۰۸ و آزاد فرانسه۲۰۱۲ فتح کند همچنین او برای اولین بار درالمپیک ۲۰۱۲ شرکت کرد و برنده مدال نقره شد. او ۸ فینال گرند اسلم دارد که در ۴ فینال بازنده شده‌است و جزو ۳۰ تنیس‌باز برتر جهان در طول تاریخ است.
ماریا شاراپووا کاری را انجام داد که تا قبل از او هیچ‌یک از بانوان ورزشکار شوروی سابق و یا روسیه موفق به انجام آن نشده‌بودند. او در صدر جدول رتبه‌بندی انجمن تنیس زنان جهان قرار گرفت. در ۵۲ هفته رقابت‌های مختلف، او دربین شرکت‌کنندگان، بهترین نتیجه را کسب کرد. گفتنی است که ماریا پانزدهمین نفری است که موفق به تصاحب این عنوان در طول تاریخ ۳۰سالهٔ حیات این انجمن شد. شاراپووا بیشترین دستمزد را در بین زنان ورزشکار دریافت کرده‌است. ماریا با آن‌که در آمریکا زندگی می‌کند اما ملیت روسی خود را حفظ کرده‌است.
شاراپووا در روز دوشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۴ طی یک کنفرانس خبری از مثبت بودن آزمایش دوپینگش در مسابقات گرنداسلم ملبورن در ژانویه ۲۰۱۶ پرده برداشت.[۲] او توسط فدراسیون بین‌المللی تنیس به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش ۲ سال از همه میادین محروم شد، دلیل این رخداد یافتن ماده ممنوعه ملدونیوم در نمونه آزمایش شاراپووا بود

12 − 10 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است